puzzle dla dorosłych

Jakie łamigłówki są dobre dla dorosłych?

Przez długi czas ludzie i filozofowie opracowywali gry psychologiczne, które wymagały wytrwałości, cierpliwości i pracy logicznej. Takie czynności umysłowe były rozpowszechnione w większości cywilizacji historycznych, tworząc prymitywne rodzaje zagadek.

Badania nad zagadkami i ich wpływem na ludzki umysł prowadzone były przez naukowców

Podstawową formą tych wczesnych łamigłówek był labirynt, wykonany w naturalnej wielkości. Znane nam dziś konwencjonalne łamigłówki są najbardziej podobne do tych, które stosowano w nauczaniu geografii w XVIII wieku. Po nich przyszły krzyżówki, które w XX wieku pojawiły się w gazetach dla rozrywki czytelników. Z czasem powstawały więc kolejne puzzle w wielu różnych wariantach.

puzzle dla dorosłych do antyramy i inne łamigłówki rzeczywiście mają duży wpływ na aktywność intelektualną człowieka. Tak czy inaczej, korzyści z łamigłówek zależą od różnych czynników, do których należą: wytrzymałość psychiczna, stopień chęci rozwiązania łamigłówki oraz to, czy dana osoba chce mieć coraz trudniejsze zadania.

Co więcej, naukowcy odkryli, że regularne (codzienne) rozwiązywanie łamigłówek (mówimy tu w ogóle o jakichkolwiek łamigłówkach) prowadzi do najlepszych rezultatów. Chociaż zagadki dostarczają więcej niż korzyści psychologiczne, prawie wszystkie inne korzyści, takie jak późniejsza poprawa wydajności pracy, są w jakiś sposób związane z jedną lub kilkoma psychologicznymi korzyściami z zagadek.

Poprawa pamięci, a gra w puzzle

Rozwiązywanie zagadek wzmacnia istniejące połączenia między komórkami mózgowymi i zwiększa wytwarzanie nowych połączeń. Obie znacząco poprawiają procesy umysłowe i szybkość myślenia. Sprawdzony fakt: puzzle są przydatne w każdym wieku, chociaż młodzi ludzie mają bardzo plastyczne umysły, podczas gdy dorośli i starsi ludzie są bardziej podatni na skomplikowane zadania.

Regularne puzzle, w których trzeba złożyć obrazek z wielu małych kawałków, są szczególnie przydatne dla pamięci krótkotrwałej, głównie dlatego, że wymagają łączenia kształtów i rozmiarów plus wyobraźni, aby zobaczyć cały obrazek, aby określić, które kawałki pasują do siebie.